Gillian Anderson zagra Margaret Thatcher w The Crown

Czwarty sezon The Crown wzbogacił się o nową członkinię obsady. W kontynuacji hitu Netflixa pojawi się postać Margaret Thatcher, którą odegra Gillian Anderson.

Aktorka, którą każdy kojarzy pewnie z kultowego Z archiwum X zagra brytyjską polityk w czwartym sezonie The Crown. Serial tym samym kontynuuje historię Elżbiety II i posuwa jej postać cały czas do przodu. Tak jak w poprzednich odcinkach, przedstawione będą kluczowe wydarzenia historyczne, które wpływały na postać angielskiej królowej. Kontrowersyjna Żelazna Dama, musiała więc pojawić się, w którymś sezonie serialu. Gillian Anderson, która została osadzona w tej roli nie ukrywa ekscytacji swoim angażem.

Jestem bardzo podekscytowana dołączeniem do obsady The Crown i okazją by sportretować tak złożoną i kontrowersyjną kobietę. Thatcher była bez wątpienia onieśmielająca, ale mam okazję zajrzeć głębiej w jej charakter i ośmielę się stwierdzić, że pokochałam tę ikonę. Nieważne czy kochana, czy odrzucana, zdefiniowała epokę.

Zobacz również: 2 sezon The End of the F***ing World jeszcze w tym roku!

Fot. kadr z serialu Amerykańscy bogowie

Margaret Thatcher była brytyjską premier od 1979 do 1990 roku. Znana była ze stanowczej polityki względem państw bloku wschodniego oraz strajkujących górników. Odpowiada również za zdecydowaną odpowiedź Brytanii na zdobycie Falklandów przez Argentynę. To jedno z wydarzeń, które praktycznie na pewno pojawi się również w serialu.

Gillian Anderson to aktorka, którą większość widzów zna z roli agentki Dany Scully w Z archiwum X. Występowała ona jednak także w Ostatnim królu Szkocji oraz Amerykańskich Bogach. Ma też na koncie współpracę z Netflixem – grała bowiem w serialu Sex Education.

Źródło: ew.com / Ilustracja wprowadzenia: Gary Gershoff

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?