Gra o tron – 5. epizod wyśrubował nowy rekord oglądalności pomimo coraz gorszych recenzji

Od czasu trzeciego odcinka najnowszego sezonu megahit HBO otrzymuje coraz niższe oceny (4. oraz 5. otrzymały kolejno 57% oraz 47% pozytywnych recenzji), jednak w żaden sposób nie przeszkadza to temu, że fani wciąż chcą oglądać wielki finał telewizyjnej Sagi Lodu i Ognia.

5. epizod ma dwa rekordy. Pierwszy dotyczy Na żywo w HBO. Dotąd największa liczba to 12,1 miliona widzów, a było to w trakcie finału ubiegłego sezonu dwa lata temu. Przedostatnia odsłona całej serii zebrała aż 12 i pół miliona oglądających. Zdystansowano również kontrowersyjny 3. odcinek pod względem wszystkich platform, na których można obejrzeć serial. 17,8 milionów widzów obserwujących bitwę o Winterfell ustąpiło przed 18, 4 milionami tych, którzy widzieli oblężenie Królewskiej Przystani. Aż strach pomyśleć, jakie statystyki może zebrać wielki finał.

Zobacz również: Gra o tron – George R.R. Martin opowiada o jego podejściu do pisania na tle kolejnych sezonów serialu

Finałowy sezon Gry o Tron, który zadebiutował w Polsce 15 kwietnia, liczyć będzie 6 odcinków, które pojawiać się będą co tydzień na antenie HBO.  Premiery odbywają się w poniedziałki o godzinie 3:00 w nocy oraz o 20:10. Wszystkie poprzednie sezony dostępne są na platformie HBO GO.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Gra o tron

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?