Gra o tron – eksperci wycenili, ile Starbucks musiałby zapłacić HBO za reklamę w serialu

Jak wiadomo, HBO nie stosuje lokowania produktów – co nie zmienia faktu, że kilka dni temu poniekąd przypadkiem to zrobili, lokując w jednej ze scen kubek ze Starbucksa.

Pewnie eksperci już wyliczyli, ile mniej więcej Starbucks musiałby zapłacić stacji za taką reklamę, gdyby czysto hipotetycznie doszli do takiego porozumienia. Z rozmowy jednej z nich z Market Watch wynika, że to reklama na miarę Super Bowl, a jej status przybliża się do reklam w filmach z serii Transformers. Miałoby to oznaczać koszta rozmiarów od 250 tysięcy do miliona dolarów.

Zobacz również: Gra o tron – stacja HBO zabrała głos w sprawie afery „Starbucksgate”

Finałowy sezon Gry o Tron liczy  6 odcinków, które możemy oglądać co tydzień na antenie HBO w poniedziałki o godzinie 3:00 w nocy oraz o 20:10. Wszystkie poprzednie sezony dostępne są na platformie HBO GO.

Źródło: Market Watch / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Gra o tron

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?