Gra o tron – George R.R. Martin przyznał, że finał serialu rozminął się z jego wizją

Minęło już kilka miesięcy od niesławnego 8. sezonu jednego z najpopularniejszych seriali w historii i jak widać, wciąż jest co nieco do powiedzenia.

George R.R. Martin jest w trakcie tworzenia swojego kolejnego tomu Sagi Lodu i Ognia już od dobrych kilku lat. To spowodowało, że po 5. sezonie scenarzyści zaczęli coraz mocniej odchodzić od literackiego pierwowzoru, by w siódmej i ósmej odsłonie tworzyć już własną interpretację. Niedługo po zakończeniu telewizyjnej serii pisarz wyznał, że gdyby to od niego zależało, że Gra o tron trwałaby znacznie dłużej, jednak showrunnerzy Benioff i Weiss uznali inaczej.

Zobacz również: Mroczne materie – czas wybrać stronie w zwiastunie adaptacji bestsellera od HBO

Teraz Martin dodał jeszcze w wywiadzie, że 8. sezon nie pokrywa się z jego wizją, klarując, że gdyby miało do tego dojść, Gra o tron miałaby jeszcze pięć dodatkowych sezonów.

Czasem nasze wizje artystyczne nie odnajdują wspólnej drogi. Stąd wychodzą „różnice kreatywne” – stwierdził.

Dochodzą jeszcze całkowicie zewnętrzne czynniki, jak studio czy sama stacja, które dorzucają swoje trzy grosze. Mają to do siebie, że decyzje z nimi związane nie mają wielkiego związku z samą historią, tylko na przykład z popularnością danej postaci wśród widzów.

Cóż, pozostaje zatem mieć nadzieję, że Martin ukończy wreszcie własną wersję sagi. Na brak czytelników z pewnością nie będzie narzekać.

Źródło: radiotimes.com / Ilustracja wprowadzenia: HBO

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?