Gra o Tron – Sophie Turner krytykuje petycje osób niezadowolonych z serialu

Finał Gry o Tron przyniósł mnóstwo negatywnych reakcji wśród widzów. Część z nich, zawiedziona ostatnimi odcinkami serialu, swoje niezadowolenie prezentuje poprzez internetowe petycje domagające się ponownego nakręcenia ósmego sezonu produkcji HBO. Sophie Turner, aktorka wcielająca się w Sansę Stark, na łamach New York Timesa skomentowała kumulującą się złą atmosferę wokół serialu.

Już ponad milion osób podpisało internetową petycję, która domaga się remake’u Gry o Tron z nowymi scenarzystami na pokładzie. Brytyjska aktorka nie przeszła obok nich obojętnie i odniosła się do sporej ilości negatywnych opinii. Gwiazda X-Men: Mroczna Phoenix  uważa, że krytyka wynika ze zwrotów akcji, które są naturalnym elementem serialu już od pierwszego sezonu i dekapitacji Neda Starka oraz petycje uznaje za „brak szacunku” wobec wszystkich osób tworzących serial HBO.

Szczerze, nie jestem zaskoczona. Ludzie zawsze mają własne pomysły na to jak powinien się skończyć serial i gdy rozgrywa się on wbrew ich oczekiwaniom, to zaczynają się buntować.

Uważam, że te wszystkie petycje i podobne rzeczy są okazaniem braku szacunku dla całej ekipy, scenarzystów i filmowców, którzy przez 10 lat niestrudzenie pracowali przy serialu oraz 11 miesięcy nad samym finałowym sezonem. Mieliśmy 50-kilka nocnych zdjęć. Tak wiele osób nad tym pracowało, a ci którzy chcą to wywalić, gdyż nie jest to co chcieli obejrzeć, jest po prostu brakiem szacunku.

Zobacz również: QUIZ: Jak dobrze znasz 8. sezon Gry o tron?

sansa stark sophie turner

fot. HBO

Gra o Tron to serial fantasy produkcji HBO i adaptacja Pieśni lodu i ognia G.R.R. Martina. Produkcja doczekała się ośmiu sezonów i emitowana była w latach 2011-2019. W bliskich planach płatnej amerykańskiej stacji są również spin-offy, które będą rozwijać uniwersum, a do jednego z nich rozpoczęto już zdjęcia.

Sophie Turner w najbliższym czasie pojawi się w superprodukcji X-Men: Mroczna Phoenix, którego polska premiera nastąpi 7 czerwca.

Źródło: nytimes.com / ilustracja wprowadzenia: HBO

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?