Hawkeye – do roli Kate Bishop startuje więcej aktorek?

Wydawało się już, że przynajmniej w kwestii roli uczennicy tytułowego bohatera mamy raczej pewność. Tymczasem wcale niekoniecznie.

Hawkeye ma być jednocześnie narodzinami Kate Bishop. Do niedawna spodziewano się, że wcieli się w nią Hailee Steinfeld. Nowe doniesienia twierdzą, że choć aktorka w dalszym ciągu jest na szczycie listy życzeń Marvela, to pewne sprawy organizacyjne związane z Apple TV mogą być problematyczne. Dlatego trwać mają również wstępne rozmowy z innymi kandydatkami. Nie wiemy jednak, z kim konkretnie. 

Hawkeye w Avengers

Kadr z filmu Avengers

Zobacz również: Najlepsze filmy fantasy 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Jak ogłoszono na San Diego Comic Con, Hawkeye wyjdzie jesienią 2021 roku. Na razie wiadomo, że rdzeniem fabuły ma być przygotowywanie przez tytułowego bohatera swojej następczyni – chodzi o komiksową Kate Bishop. Do swojej roli powróci oczywiście Jereemy Renner.

Powyższa produkcja to oczywiście czubek góry lodowej. Pojawi się przecież chociażby solowy serial przedstawiający przygody Zimowego Żołnierza oraz Falcona – czyli naznaczonego przez samego Steve’a Rogersa nowego Kapitana Amerykę – oraz produkcja o Scarlet Witch i Visionie. Co więcej, tego lata ogłoszono również powstanie Moon Knighta czy She-Hulk.

Moon Knight to drugi serial na Disney+, który został zapowiedziany na D23. Bohaterem jest Marc Spector – były najemnik, który został uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni i obdarzony nadludzkimi mocami boga Chonsu. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych przywdziewa kostium tytułowego Moon Knighta, który nie jest jedynym alter-ego Spectora. Jego moc zależy od fazy Księżyca. Postać ta często przez swoją brutalność porównywana jest do Batmana.

Jennifer Walters, znana jako She-Hulk, jest odnoszącą sukcesy prawniczką oraz kuzynką Bannera. Nie ujawniono, czy w MCU też tak będzie. W komiksach bohaterka uległa poważnemu wypadkowi, a Bruce, aby uratować jej życie, postanowił przeprowadzić transfuzję własnej krwi. Na skutek tego Jennifer zamieniła się w żeńską wersję Hulka, jednak po przemianie zachowała swoją inteligencję oraz osobowość.

Oba seriale powinny się ukazać jeszcze przed 2022 rokiem, zatem mogą nawet „sąsiadować” w Hawkeye’em.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?