HBO chce stworzyć telewizyjną wersję Parasite!

Film Bonga jest wychwalany pod niebiosa w zasadzie wszędzie, gdzie tylko się pojawi. Nieważne, czy są to festiwale czy kina, a zachwycają się nim po równo zarówno krytycy, jak i widzowie. Nikogo zatem nie powinno dziwić, że już teraz planuje się stworzyć nową wersję tejże produkcji.

HBO planuje stworzyć limitowany serial bazujący na Parasite. Warto zaznaczyć, że jednym z twórców ma być sam Joon-ho Bong, nie musimy się zatem martwić zbytnio o jakość. Pomagać ma mu Adam McKay, jeden z najciekawszych hollywoodzkich twórców ostatnich lat, odpowiadający m.in. za Big Short, Vice, oraz serial Sukcesja. Do żadnej umowy jeszcze nie doszło, strony póki co mają być w trakcie negocjacji.

Zobacz również: Nalepsze filmy psychologiczne 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Parasite to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione.

Reżyserem Parasite jest Bong Joon-ho, który międzynarodową sławę zyskał po stworzeniu Snowpiercera czy Okji. W obsadzie produkcji znajdują się: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong, Choi Woo-sik, Jang Hye-jin, Park So-dam.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?