HBO zamówiło House of the Dragon, czyli nowy spin-off Gry o tron

Dopiero co świat obiegła informacja o anulowaniu nowego serialu ze świata Gry o tron, a teraz dowiadujemy się o kolejnej produkcji. W przeciwieństwie do dzieła Naomi Watts, House of the Dragon jednak powstanie.

Nowa produkcja HBO nie tylko została zapowiedziana, ale także ma już wyznaczoną ilość odcinków. House of the Dragon otrzyma 10 epizodów. Akcję serialu osadzono 300 lat przed wydarzeniami z Gry o tron. Serial przedstawi historię rodu Targaryenów oraz wielkiej wojny jaka rozegrała się w jego obrębie. Fabuła opiera się o książkę Ogień i krew autorstwa George’a R.R. Martina. Pisarz będzie zresztą współpracował przy produkcji serialu z Ryanem Condalem, który jest showrunnerem projektu.

Fot. HBO

Zobacz również: HBO anuluje spin-off Gry o Tron!

Condalowi pomoże Miguel Sapochnik. Angielski twórca wyreżyseruje pilot oraz kolejne odcinki serialu. Miał on już zresztą do czynienia z Westeros. Jest on autorem sześciu odcinków Gry o tron, w tym Bitwy bękartów oraz Hardhome. Oprócz tego ma również doświadczenie w tworzeniu seriali dla Netflixa, a jego portfolio obejmuje Altered Carbon oraz Iron Fist.

Nie wiadomo na razie kiedy serial pojawi się na HBO. Na razie to jednak jedyny projekt ze świata wykreowanego przez George’a R.R. Martina, o którym wiemy, że posuwa się do przodu.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: HBO

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?