the old guard background Advertisement

Iwan Groźny z Treblinki – premier Polski wysłał list do szefa Netfliksa w sprawie rozmieszczenia obozów koncentracyjnych na mapie

Ostatnio premierę miał nowy serial dokumentalny platformy Netflix. Jak się okazuje, przynajmniej w naszym kraju kontrowersje wywołała nie tyle sama tematyka, co pewien istotny błąd.

Otóż chodzi o fragment serialu Iwan Groźny z Treblinki, w którym ukazano mapę przedstawiającą rozmieszczenie obozów śmierci założonych przez nazistowskie Niemcy. Problem polega na tym, że na rzeczonej mapie widnieją współczesne granice Polski. Co więcej, nie ma także żadnego wyjaśnienia, że obozy zostały stworzone przez niemieckie siły. Premier Mateusz Morawiecki wysłała list w języku polskim oraz angielskim do szefa Netfliksa Reeda Hastingsa z prośbą o poprawienie tego niezwykle krzywdzącego dla naszego kraju nieporozumienia.

Zobacz również: Boże Ciało przekroczyło granicę miliona widzów w polskich kinach

Opis: Staruszek z Cleveland trafia przed izraelski sąd. Czy naprawdę jest strażnikiem z nazistowskiego obozu śmierci znanym jako Iwan Groźny?

Źródło: Facebook Mateusz Morawiecki / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?