John Malkovich zagra Herkulesa Poirota w nowym serialu BBC

Johna Malkovicha widzieliśmy już jako Kurtza w Jądrze ciemności, czy Mitcha Leary’ego w Na linii ognia. Aktor ma na swoim koncie wiele znanych i bardzo dobrych ról. Tym razem wcieli się w detektywa znanego z powieści Agathy Christie, Herkulesa Poirota.

Stacja BBC zamówiła 6  ekranizacji powieści Agathy Christie. Jedną z nich zamierza zrealizować w formie miniserialu The ABC Murders. Projekt powstanie na podstawie książki pt. A.B.C. Herkules Poirot musi powstrzymać okrutnego mordercę dokonującego zbrodni alfabetycznie na terenie całej Anglii. Przy ofierze  zostawia on zawsze rozkład jazdy pociągów, który ze względu na alfabetyczne ułożenie stacji nazywany jest „ABC”. Morderca zaczyna psychologiczną gierkę z detektywem. Przed każdą zbrodnią  przysyła Poirotowi kpiący list ze wskazówkami, mogącymi służyć do jego wytropienia. Przed detektywem stoi nie lada wyzwanie…

Fot: Materiały prasowe/ David Suchet jako Herkules Poirot

Zobacz również: Netflix zakupił prawa do polskiego serialu Ultraviolet!

John Malkovich wcieli się w Herkulesa Poirota, a towarzyszyć mu będzie Rupert Grint (znany jako Ron Weasley z ekranizacji książek o Harrym Potterze) jako inspektor Crome. W The ABC Murders wystąpią także Eamon Farren, Andrew Buchan, Bronwyn James i Freya Mavor. Zdjęcia rozpoczną się już w czerwcu.

Źródło: deadline/ Ilustracja wprowadzenia: Variety

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?