the old guard background Advertisement

Kultowy Sandman Neila Gaimana pojawi się na platformie Netflix!

Całe lata starano się przenieść na ekran jedną z najwybitniejszych komiksowych serii, jakie się kiedykolwiek ukazały. Wygląda na to, że teraz wreszcie się uda.

Po wielu nieudanych próbach – wszak ma to być najdroższy projekt DC Entertainment – Warner Bros. przekonało władze Netfliksa do projektu. Serialowy Sandman będzie miało scenarzystę w postaci Allana Heinberga, z samym Gaimanem jako producentem wykonawczym z Davidem S. Goyerem u boku.

Z początku chciano stworzyć kinowe ujęcie tej produkcji. Najbliżej było pomiędzy 2013 a 2016 roku, kiedy głównym bohaterem i reżyserem miał być Joseph Gordon-Levitt. Niestety, ostatecznie aktor nie przekonał się do projektu, zaś scenarzysta Eric Heisserer wprost stwierdził, że nie wyobraża sobie, jak z takiej historii stworzyć film.

Sandman

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Neil Gaiman zapowiada nową serię Sandmana!

Sandman, który został wydany nakładem DC Comics’ Vertigo, doczekał się aż 75 tonów. Pierwszy z nich pojawił się już w 1989 roku. Epizodyczna antologia Gaimana koncentrowała się na alegorycznym bohaterze, którym był Sen. W papierowym pierwowzorze pojawili się również bracia i siostry wspomnianej postaci, znani jako Nieskończoność (Śmierć, Pragnienie, Rozpacz, Delirium, Zniszczenie i Przeznaczenie). Seria ta zyskała wiele nagród, w tym World Fantasy Award, po raz pierwszy przyznaną powieści graficznej.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?