Legion – David Haller niczym guru sekty, czyli kolejna zapowiedź 3. sezonu

Stacja FX bombarduje nas zapowiedziami finałowej odsłony swojego wielkiego hitu.

Tym razem możemy zobaczyć, jak główny bohater tworzy od podstaw swój własny kult.

Zobacz również: Swamp Thing – Abby Arcane bohaterką nowej zapowiedzi

Oparty na marvelowskim komiksie autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza, Legion podąża śladami Davida Hallera (Dan Stevens), mężczyzny, który przez lata wierzył, iż cierpi na schizofrenię, a następnie odkrył, że prawdopodobnie jest potężnym mutantem. Z pomocą zespołu specjalistów, bohater zaczyna korzystać ze swoich umiejętności, w wyniku czego dowiaduję się o prześladującym go, złośliwym pasożycie. Obecnie David wskutek manipulacji śmiertelnego wroga, niezwykle potężnego Amahla Farouka (Navid Negahban), stał się wręcz antagonistą swojej własnej historii. I tak będzie wyglądał punkt wyjścia 3. sezonu.

Producentami wykonawczymi serii są: Noah Hawley, John Cameron, Lauren Shuler Donner, Simon Kinberg, Jeph Loeb i Jim Chory. Legion to ostatni, jak na razie, projekt dwóch pierwszych, przytoczonych powyżej panów, a więc twórców odpowiedzialnych za wyróżnionego licznymi nagrodami, a w tym statuetką Emmy i Złotym Globem, serial Fargo.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?