AdvertisementLegion – David i Syd w nowej zapowiedzi 3. sezonu

Już tylko kilka dni dzieli nas od finałowego oddziału jednej z najciekawszych adaptacji komiksu, jakie kiedykolwiek powstały. Pojawił się nowy teaser.

Tym razem pora na przedstawienie w telegraficznym skrócie relacji Davida Hallera i Syd Barrett. Trzeba przyznać, że mało która para – czy to filmowa czy serialowa – miała tyle okołometafizycznych wzlotów i upadków. Ale to w końcu Legion Noah Hawleya, od którego tego właśnie wymagamy.

Zobacz również: Legion – kolejna zapowiedź 3. sezonu z Lenny w roli głównej

Oparty na marvelowskim komiksie autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza, Legion podąża śladami Davida Hallera (Dan Stevens), mężczyzny, który przez lata wierzył, iż cierpi na schizofrenię, a następnie odkrył, że prawdopodobnie jest potężnym mutantem. Z pomocą zespołu specjalistów, bohater zaczyna korzystać ze swoich umiejętności, w wyniku czego dowiaduję się o prześladującym go, złośliwym pasożycie. Obecnie David wskutek manipulacji śmiertelnego wroga, niezwykle potężnego Amahla Farouka (Navid Negahban), stał się wręcz antagonistą swojej własnej historii. I tak będzie wyglądał punkt wyjścia 3. sezonu.

Producentami wykonawczymi serii są: Noah Hawley, John Cameron, Lauren Shuler Donner, Simon Kinberg, Jeph Loeb i Jim Chory. Legion to ostatni, jak na razie, projekt dwóch pierwszych, przytoczonych powyżej panów, a więc twórców odpowiedzialnych za wyróżnionego licznymi nagrodami, a w tym statuetką Emmy i Złotym Globem, serial Fargo.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Legion

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?