Legion – Profesor X w 3. sezonie! Wiemy, kto go zagra!

Poza oficjalną informacją o tym, że trzecia odsłona serialu Noah Hawleya będzie jednocześnie jego zwieńczeniem, pojawiły się informacje, a które wielu czekało już od 1. sezonu.

W Legionie po raz pierwszy pojawi się ojciec Davida Hallera, słynny profesor Charles Xavier. Zagra go Harry Lloyd, którego możemy znać chociażby z Odpowiednika, a także z premierowego sezonu Gry o tron, gdzie odgrywał Viserysa. W matkę Hallera wcieli się zaś Stephanie Corneliussen, znaną szerzej z roli Joanny Wellick w Mr. Robot.

Viserys

kadr z serialu Gra o tron

Zobacz również: Y: Ostatni z mężczyzn – stacja FX bierze się za adaptację. Oto pierwsze zdjęcie

Oparty na marvelowskim komiksie autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza, Legion podąża śladami Davida Hallera (Dan Stevens), mężczyzny, który przez lata wierzył, iż cierpi na schizofrenię, a następnie odkrył, że prawdopodobnie jest potężnym mutantem. Z pomocą zespołu specjalistów, bohater zaczyna korzystać ze swoich umiejętności, w wyniku czego dowiaduję się o prześladującym go, złośliwym pasożycie. Obecnie David jest jedynym człowiekiem stającym na drodze Amahla Farouka (Navid Negahban), pragnącego posiąść nieograniczoną moc zagrażającą światu.

Producentami wykonawczymi serii są: Noah Hawley, John Cameron, Lauren Shuler Donner, Simon Kinberg, Jeph Loeb i Jim Chory. Legion to ostatni, jak na razie, projekt dwóch pierwszych, przytoczonych powyżej panów, a więc twórców odpowiedzialnych za wyróżnionego licznymi nagrodami, a w tym statuetką Emmy i Złotym Globem, serial Fargo.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?