Advertisement

Może powstać 4. sezon Expanse!

Nieco ponad tydzień temu fani tego niezwykle popularnego serialu SF musieli przełknąć gorzką pigułkę, przyjmując do wiadomości, że zostaje on skasowany. Być może jednak nie wszystko stracone. Z najnowszych doniesień dociera do nas informacja, że Expanse może zostać przedłużone, tylko  z ramienia studia Amazon.

Powyższe doniesienia wciąż figurują jako nieoficjalne, jednak istnieją pogłoski, jakoby dyrektor studia był fanem książkowego pierwowzoru tego serialu, a teraz chciał skorzystać z obecnych okoliczności i zająć się stworzeniem 4. sezonu Expanse. Póki co brakuje jednak komentarza ze strony samego Amazonu.

3. sezon będzie się składaa z 13 epizodów i złowieszczo obiecuje, że żadna planeta, asteroida czy też statek nie może czuć się bezpiecznie. W omawianym rozdziale Ziemia, Mars i Pas Asteroid znajdą się w fazie wojny. Każda z frakcji walczy o władzę oraz kontrolę. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, misja odkrycia sekretu protomolekuły osiąga najwyższy status, a każda, nawet najmniejsza podjęta decyzja może wpłynąć na ostateczne przetrwanie Układu Słonecznego.

Daleka przyszłość. Seria rozgrywa się w skolonizowanej galaktyce, gdzie dwóch nieznajomych nieświadomie pakuje się w rozległą konspirację. Produkcja została oparta na bestsellerze New York Timesa spod pióra Daniela Abrahama oraz Ty’a Francka (ich wspólny pseudonim to James S. A. Corey). Obsada serii składa się z następujących gwiazd: Steven Strait, Shohreh Aghdashloo, Dominique Tipper, Cas Anvar, Wes Chatham i Frankie Adams. Ponadto w 3. sezonie widzowie zobaczą również Elizabeth Mitchell oraz Davida Strathairna.

Duet scenarzystów nominowanych do Nagrody Akademii Filmowej – Mark Fergus oraz Hawk Ostby (Ludzkie dzieciIron Man) pełni funkcję producentów wykonawczych dzieła razem z showrunnerem Narenem Shankarem (Almost HumanGrimm).

3. sezon serialu The Expanse zadebiutuje na antenie w środę, 11 kwietnia. Wyświetleniem produkcji zajmie się oczywiście stacja Syfy.

Źródło: Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?