Mroczne materie – czas wybrać stronie w zwiastunie adaptacji bestsellera od HBO

Już za miesiąc pojawi się pierwsza odsłona świetnie zapowiadającego się serialu od stacji HBO w gwiazdorskiej obsadzie. Tymczasem pojawił się nowy trailer.

Serial Mroczne materie oparty jest na serii książek autorstwa Philipa Pullmana o tym samym tytule. Fabuła pierwszego sezonu opowie historię dziewczynki o imieniu Lyra żyjącej w jednym ze światów równoległych do naszego. Poszukując zaginionego przyjaciela odkrywa mroczny spisek i stara się rozwiązać zagadkę tajemniczej substancji o nazwie Pył.  Jej podróże przez różne światy będą obfitowały w przygody i niebezpieczeństwa. Lyra na swojej drodze spotka nie tylko ludzi, ale również niezwykłe i fantastyczne istoty. Co więcej, w serialu zobaczymy niezwykły świat, w którym ludziom towarzyszą silnie z nimi powiązane zwierzęce duchy – dajmony.

Zobacz również: Mroczne materie – Andrew Scott dołącza do serialu!

Pierwszy sezon będzie się składał z 8 odcinków, a premiera zaplanowana jest na jesień tego roku. Mroczne materie mogą pochwalić się gwiazdorską obsadą. W roli głównej zobaczymy znaną z Logana – Dafne Keen, Jamesa McAvoy’a, Ruth Wilson i Lin-Manuela Mirandę.

Przypominamy, że nie jest to pierwsza adaptacja cyklu Pullmana – w 2007 roku mogliśmy oglądać kinową wersję z Nicole Kidman i Danielem Craig zatytułowaną Złoty Kompas.

Źródło: comicbookmovie.com/ Ilustracja wprowadzenia: HBO

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?