Ms. Marvel, Moon Knight, She-Hulk – nowe seriale MCU potwierdzone!

Na trwającym D23 Expo, Kevin Feige oficjalnie potwierdził prace nad trzema kolejnymi serialami, które wejdą w skład czwartej fazy Marvel Cinematic Universe. Ms. Marvel, She-Hulk oraz Moon Knight otrzymają swoje własne produkcje!

Plotki na temat serialu Ms. Marvel pojawiały się już wcześniej, jednak teraz dostaliśmy oficjalne potwierdzenie. Kamela Khan to pierwsza muzułmańska bohaterka z własną serią w historii Marvela. W serialu, tak jak w pierwowzorze, jest ona Amerykanką pakistańskiego pochodzenia, która należy do religijnej rodziny mieszkającej w New Jersey. Ms. Marvel to chyba największa fanka Carol Danvers, dlatego przyjęła za swój pseudonim jeden ze starszych tytułów Kapitan Marvel.  Ma polimorficzne moce, dzięki czemu jej ciało jest bardzo elastyczne i może przybrać dowolną formę. Showrunnerką serialu została brytyjska scenarzystka Bisha K. Ali, która wcześniej pracowała nad serialem Cztery wesela i pogrzeb. Potwierdzono również, że Ms. Marvel pojawi się nie tylko w serialu, ale również w przyszłych filmach MCU.

Ms. Marvel

Fot. Marvel

Moon Knight to drugi serial na Disney+, który został zapowiedziany na D23. Bohaterem jest Marc Spector – były najemnik, który został uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni i obdarzony nadludzkimi mocami boga Chonsu. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych przywdziewa kostium tytułowego Moon Knighta, który nie jest jedynym alter-ego Spectora. Jego moc zależy od fazy Księżyca. Postać ta często przez swoją brutalność porównywana jest do Batmana.

Zobacz również: Oto 4. faza uniwersum MARVELA! Znamy tytuły i daty premier!

Fot. Marvel

Trzecim zapowiedzianym serialem jest She-Hulk. Sam Kevin Feige zapowiedział produkcję tymi słowami:

Bruce Banner nie jest już jedynym Hulkiem w Marvel Cinematic Universe.

Jennifer Walters, znana jako She-Hulk jest odnoszącą sukcesy prawniczką oraz kuzynką Bannera. Nie ujawniono, czy w MCU też tak będzie. W komiksach bohaterka uległa poważnemu wypadkowi, a Bruce, aby uratować jej życie, postanowił przeprowadzić transfuzję własnej krwi. Na skutek tego Jennifer zamieniła się w żeńską wersję Hulka, jednak po przemianie zachowała swoją inteligencję oraz osobowość.

Jennifer Walters aka She-Hulk

Fot. Marvel

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ujrzymy seriale na platformie i kto w nich wystąp, ale z pewnością nie powinniśmy się spodziewać ich przed 2022 rokiem.

Źródło. Marvel/ comicbook.com/ Ilustracja wprowadzenia: Marvel

Pasjonat nowych technologii, gadżeciarz, maniak seriali i fan Marvela oraz Star Wars. Bez słuchawek nigdzie się nie ruszam. Cenię dobre RPG-i i gry akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?