Nickelodeon podpisuje wieloletnią umowę z Netflixem

Znana stacja produkująca seriale i filmy dla dzieci oraz młodzieży sprzymierza się z Netflixem. W ramach wieloletniej umowy, Nickelodeon będzie tworzyć wiele nowych marek jak i kontynuować stare serie.

Nowe partnerstwo między dwoma stacjami może zdecydowanie zwiększyć bazę produkcji dla młodych widzów, jaką dysponuje Netflix. Dzięki umowie, platforma streamingowa będzie mogła korzystać ze znanych marek Nickelodeon i tworzyć na ich podstawie nową zawartość. W planach są zarówno seriale jak i filmy pełnometrażowe. Oprócz kontynuowania popularnych serii, Netflix zamierza również skorzystać z doświadczenia amerykańskiej stacji i tworzyć nowe tytuły. Do ogłoszenia współpracy odniósł się Brian Robbins – prezes Nickelodeon.

Kolejnym krokiem naszej stacji jest kontynuacja ekspansji poza standardowe platformy, a współpraca z Netflixem jest kluczem do osiągnięcia tego celu. Nickelodeon Animation Studio jest miejscem pracy dla światowej klasy artystów odpowiedzialnych za jedne z najbardziej ikonicznych postaci i seriali jakie kiedykolwiek stworzono. […] Nie możemy się doczekać by móc pracować z Netflixem nad wysokiej jakości produkcjami dla dzieci na całym świecie.

Fot. kadr z serialu SpongeBob Kanciastoporty

Zobacz również: Disney+ posiada już 10 milionów subskrybentów!

Ten kolejny krok Netflixa może być próbą zdobycia lepszej pozycji przeciwko Disney+. Platforma streamingowa amerykańskiego giganta jest bowiem wielką konkurencją pod względem zawartości kierowanej do młodych widzów. Współpraca z Nickelodeon może chociaż trochę wyrównać szanse i ograniczyć odpływ subskrybentów jaki jest wielkim zagrożeniem dla Netflixa.

Źródło: comingsoon.net

 

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?