the old guard background Advertisement

Nickelodeon tworzy nowego Garfielda

Najsłynniejszy komiksowy kocur świata powróci w odświeżonym wydaniu. Stacja Nickelodeon ma w planach stworzenie nowego serialu animowanego opartego o komiksy autorstwa Jima Davisa.

Garfield jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, a także znanych postaci komiksowych dla dzieci. Co, ciekawe, postać ta przemawia również do wielu dorosłych czytelników. Nowy serial na podstawie historii Davisa będzie trzecią próbą przeniesienia na srebrny ekran przygód zwierzątka nienawidzącego poniedziałku. Poprzednio gościł w serialach telewizyjnych na przełomie lat 80. i 90., a także w latach 2009-2012. Postać ta pojawiła się również w dwóch filmach, w których głosu użyczył mu Bill Murray. Jednakże, żadne z tych dzieł nie zagościło w świadomości widzów na dłużej.

Jak podaje Brian Robbins, prezydent Nickelodeona:

To przejęcie stanowi kolejny krok w naszej ewolucji w kierunku bycia pierwszym przystankiem dla dzieci w poszukiwaniu najlepszych nowych treści i postaci, dlatego jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że Garfield dołącza do naszej rosnącej listy światowych franczyz i przedstawimy tego fajnego kota nowej generacji fanów.

Garfield będzie kolejną z franczyz dla dzieci w tejże stacji, obok takich marek, jak SpongeBob Kanciastoporty czy Teenange Mutant Ninja Turtles. Dodatkowo, w przygotowaniu są prace nad animowaną wersją Star Treka.

Fot. Cartoon Brew

Zobacz również: Garfield- kot na miarę naszych (wszech)czasów

Autor Garfielda nadal będzie pracował nad stworzonym przez siebie w 1978 roku komiksem. Z kolei firma Viacom Nickelodeon Consumer Products wraz z rozwojem nowej serii telewizyjnej będzie zarządzać globalnym merchandisingiem, w tym istniejącymi licencjobiorcami.

Co wyniknie z tego pomysłu? Wszystko okaże się, kiedy do telewizji trafi ukochany przez wielu ludzi kot.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: Nickelodeon

Studentka ostatniego roku Filmoznawstwa i Wiedzy o Nowych Mediach. Na równi z oglądaniem filmów i czytaniem książek ceni sobie obejrzenie meczu siatkówki. Bardziej od wyjścia na piątkową imprezę woli wyjście do kina z grupką znajomych.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?