the old guard background Advertisement

Nie otwieraj oczu – twórcy krytykowani za wykorzystanie prawdziwej katastrofy

Choć nowa produkcja platformy Netflix może cieszyć się triumfami na praktycznie każdym możliwym froncie, pojawiła się całkiem spora kontrowersja związana z jedną ze scen.

Chodzi o sytuację, gdy pokazana jest katastrofa pociągu. Okazało się, że Netflix wykupił prawa do zdjęć z pewnej biblioteki cyfrowej, która ukazała katastrofę pociągu w Quebec z 2013 roku. Jako że śmierć poniosło tam 47 osób, burmistrz Lac-Mégantic stwierdziła, że stanowi to brak szacunku dla tragedii i nie ma zamiaru tego tak zostawić. Sama platforma nie planuje jednak usuwać wspomnianej sceny, a jedynie w przyszłości podejmować inne decyzje w tym kontekście.

Fot. Kadr z filmu Nie otwieraj oczu

Nie otwieraj oczu (oryg. Bird Box) opowiada o tajemniczej sile dziesiątkującej ludzkość. W tym świecie nic nie jest pewne oprócz tego, że każdy, kto to zobaczy, zginie. Malorie, walcząc o przetrwanie dla siebie i dwójki swoich dzieci, rzuca wyzwanie temu, co nieznane, pragnąc odnaleźć miłość i nadzieję. Po latach życia w ukryciu postanawia przenieść się do miejsca, w którym ona i jej bliscy będą bezpieczni. Jednak aby wydostać się z sideł mrocznej siły, uciekinierzy muszą przetrwać dwudniową wyprawę po niebezpiecznej rzece — w dodatku z zasłoniętymi oczami.

Zobacz również: Nie otwieraj oczu – recenzja thrillera z Sandrą Bullock

W rolach głównych występują Sandra Bullock, Sarah Paulson oraz John Malkovich. Za reżyserię odpowiada Susanne Bier.

Nie otwieraj oczu trafił na Netflix 21 grudnia.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?