Opowieść podręcznej otrzyma kontynuację!

Opowieść podręcznej otrzymała już trzeci sezon, a czwarty jest w drodze. Teraz wiemy jednak, że historia ta może potoczyć się daleko dalej.

Antyutopijna historia Gilead będzie trwała dłużej niż niektórzy mogli myśleć. Podczas, gdy wątek June po pewnym czasie dobiegnie końca, to świat serialu będzie się dalej rozwijać. MGM i Hulu zdecydowali się bowiem na adaptację powieści The Testaments autorstwa Margaret Atwood. Jest to kontynuacja Opowieści podręcznej, która toczy się 15 lat po wydarzeniach z pierwszego tomu. Książka tak naprawdę nawet nie została jeszcze wydana, a premiera przewidziana jest na 10 września. Sukces serialu jest jednak na tyle duży, że jego twórcy zdecydowali się na rozwijanie marki, gdy tylko pojawiła się do tego okazja.

Nie wiadomo na razie w jakiej formie pojawi się kontynuacja serialu. Bardzo prawdopodobne, że adaptacja The Testaments pojawi się na platformie Hulu po prostu jako kolejne sezony produkcji. Nie wiemy jednak ile odcinków czeka nas jeszcze przed dojściem do tego momentu.

Fot. kadr z serialu Opowieść podręcznej

Zobacz również: Opowieść podręcznej jako opowieść o krzywdach

Bardzo interesującym faktem jest jednak to kim są protagoniści The Testaments. Tym razem nie jest to June, lecz trzy kobiety. Jedna z nich to nastolatka wychowana w Gilead, a druga żyjąca w Kanadzie. Trzecią postacią, na której koncentruje się fabuła, jest z kolei znana już fanom serialu Ciocia Lydia. To właśnie osadzenie jej w roli głównej może być ciekawym zabiegiem fabularnym i diametralną zmianą perspektywy z jakiej patrzymy na Gilead.

Źródło: gizmodo.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Opowieść podręcznej

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?