Ostatni Mohikanin – HBO Max zrealizuje produkcję serialu! Znamy scenarzystów!

Od dłuższego czasu mówiono o powstaniu telewizyjnej adaptacji słynnej powieści Jamesa Fanimore’a Coopera. Teraz wreszcie wiemy, że raczej nie skończy się tylko na chęciach.

Ostatni Mohikanin powstanie pod skrzydłami HBO Max. 1. sezon został już zamówiony, a jego scenarzystami będą Cary Joji Fukanaga – którego przede wszystkim z Detektywa – oraz Nick Osborne. Szykuje się zatem niezwykle ciekawa produkcja.

Ostatni Mohikanin

kadr z filmu Ostatni Mohikanin

Zobacz również: Najlepsze filmy przygodowe 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Oczywiście tytuł ten najbardziej kojarzy się z bardzo dobrą interpretacją książki w filmowym hicie Michaela Manna:

Akcja filmu toczy się w XVIII-wiecznej skolonizowanej Ameryce, gdzie trwa wojna pomiędzy Anglią i Francją. Film opowiada o losach białego Indianina, który jako dziecko został przygarnięty przez plemię Mohikanów. Główny bohater stara się żyć w zgodzie z naturą i zasadami swojego plemienia, nie mieszając się w sprawy zwaśnionych narodów, jednakże miłość do córki angielskiego generała oraz nieoczekiwane koleje losu krzyżują jego ścieżki z ścieżkami obcej wojny.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?