Patrick Stewart powróci do roli Jean-Luca Picarda!

Portal Deadline informuje, że Sir Patrick Stewart ogłosił podczas Las Vegas Star Trek Convention swój powrót do roli Jean-Luca Picarda w nowym serialu z serii Star Trek realizowanym dla CBS All Access.

Produkcję ma nadzorować Alex Kurtzman, czyli współtwórca i producent wykonawczy Star Trek Discovery. Nowy serial nie będzie rebootem Star Trek: Następne pokolenie, a raczej kontynuacją przygód Picarda. Patrick Stewart tak oto opisał zaangażowanie w nowy projekt:

Zawsze będę bardzo dumny z tego, że byłem częścią Star Trek: Następne pokolenie. Jednak w momencie, gdy zakończyliśmy pracę nad ostatnim filmem jesienią 2002 roku, poczułem, że mój czas ze Star Trekiem zaczął upływać swoim tempem. Dlatego też, jest to dość nieoczekiwana i znakomita niespodzianka móc ponownie wcielić się w Jean-Luca Picarda i odkryć z nim nowy przygody. To także poszukiwanie dla niego nowego życia, gdy już myślałem, że dobiegło ono końca.

Przez te wszystkie lata, przyjemnie było usłyszeć opowieści, jak Następne pokolenie wprawiało ludzi w dobre samopoczucie. Także towarzyszyło im w trudnych momentach ich życia, a przykład Jean-Luca zainspirował wielu do bycia lepszym w nauce, przywództwie czy odkrywaniu nowych ścieżek. Czuję, że jestem gotów, by powrócić do tego projektu z tych samych powodów. Chodzi bowiem o badanie i doświadczanie światła, jakie dostarcza moja postać w tych bardzo mrocznych czasach. Nie mogę się doczekać pracy z naszą świetną ekipą, która po raz kolejny dostarczy świeżej, nieoczekiwanej i wciągającej historii.

Począwszy od 1987 roku, Patrick Stewart był gwiazdą serii Star Trek: Następne pokolenie, które trwało siedem sezonów. Później pojawił się on także filmach takich jak: Star Trek: Pokolenia (1994), Star Trek: Pierwszy kontakt (1996), Star Trek IX: Rebelia (1998) i Star Trek X: Nemezis (2002) oraz pilocie odcinka Star Trek: Stacja kosmiczna zatytułowanym Emissary.

Zaangażowanie w nowy projekt skomentował także Alex Kurtzman:

Z niesamowitą radością i zaszczytem witam Sir Patricka Stewarta z powrotem w świecie Star Treka. Przez ponad 20 lat, fani mieli nadzieję na powrót Kapitana Jean-Luca Picarda i ten dzień właśnie nadszedł. Nie możemy się doczekać wytworzenia nowej płaszczyzny, zaskoczenia ludzi i uhonorowania zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia fanów.

Kurtzman będzie producentem wykonawczym nowej serii razem z Jamesem Duffem, Akivą Goldsmanem (Mroczna wieża), Michaelem Chabonem (Spider-Man 2) oraz Kirsten Beyer. Dołącza do niego także: Heather Kadin, Eugenem “Rodem” Roddenberry’m, (syn twórcy Star Treka Gene’a Roddenberry’ego) oraz Trevorem Rothem.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe CBS

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?