Patty Jenkins podpisała umowę na wyłączność z Netflixem!

Patty Jenkins, reżyserka i scenarzystka Wonder Woman oraz nadchodzącej Wonder Woman 1984 podpisała wieloletnią umowę z Netflixem na produkcję nowego serialu telewizyjnego dla streamingowego giganta.

Zgodnie z nowymi informacjami od Variety, Patty Jenkins podpisała umowę na wyłączność z Netflixem, która jest warta 10 milionów dolarów i obejmuje trzy lata. Jak powiedział Channing Dungey, jeden z członków zarządu platformy Netflix:

Cieszymy się, że możemy powitać Patty Jenkins w ekipie Netflixa. Jej pionierskie wizje przekraczają granice, a ona sama w niezwykle pewny sposób opowiada historie, które pozostawiają po sobie trwały ślad. Z niecierpliwością czekamy na możliwość wspierania jej pomysłów a także pomoc w ich realizacji.

Dla Patty Jenkins nie będzie to pierwsze doświadczenie, jeśli chodzi o pracę przy produkcjach telewizyjnych. Miała okazję wyreżyserować między innymi pierwszy oraz ostatni odcinek drugiego sezonu serialu kryminalnego Dochodzenie, za który zdobyła nagrodę DGA oraz nominację do nagrody Emmy. Oprócz tego była odpowiedzialna za pilotowy odcinek do serialu Betrayal. Wyprodukowała i wyreżyserowała również dwa epizody I Am The Night z Chrisem Pine w roli głównej.

Zobacz także: Joaquin Phoenix o tym, jak rola w filmie Joker uszkodziła jego psychikę

A tak sama reżyserka odniosła się do nadchodzącej współpracy ze streamingowym gigantem:

Jestem tak podekscytowana, że wyruszam w wielką podróż tworzenia nowego telewizyjnego świata z zespołem Netflixa, który tak bardzo podziwiam. Nie mogę się doczekać, aby wkrótce wspólnie zainicjować świetną współpracę.

Patty Jenkins pracuje obecnie nad wspomnianą już wcześniej kontynuacją Wonder Woman. Pełni rolę reżysera, producenta a także współautora filmu. Na razie niewiele wiadomo na temat fabuły, poza tym, że głównym czarnym charakterem będzie Cheetah (Kristen Wiig). Scenariusz obracać się będzie wokół zimnowojennego konfliktu ze Związkiem Radzieckim.

Źródło: Variety/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Pasjonat nowych technologii, gadżeciarz, maniak seriali i fan Marvela oraz Star Wars. Bez słuchawek nigdzie się nie ruszam. Cenię dobre RPG-i i gry akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?