Peaky Blinders – Netflix udostępnił zwiastun 5. sezonu!

Rodzina Shelbych powraca. Netflix udostępnił zwiastun nadchodzącego sezonu oraz podał oficjalną datę premiery. Serial zadebiutuję 4 października 2019 roku.

Akcja nowego 5. sezonu Peaky Blinders będzie miała miejsce w latach 30., podczas wielkiego kryzysu finansowego. Ponadto na drodze świeżo upieczonego członka parlamentu Thomasa Shelbiego stanie niebezpieczny i charyzmatyczny polityk, Oswald Mosley.

Zobacz również: Ania, nie Anna – poznaliśmy datę premiery 3. sezonu!

Twórca serialu, Steven Knight, przyznał, że nowy sezon będzie bardzo aktualny. Zaobserwujemy w nim wzrost populizmu,faszyzmu, rasizmu, czyli rzeczami z którymi mamy do czynienia również dziś.

Mam nadzieję, że ludzie wyciągną wnioski, widząc konsekwencje tego, co się wydarzyło poprzednio. Dziewięć lat później wybuchła wojna. Społeczeństwo może myśleć, że to szaleństwo albo że to zmyślamy. Ale język i wyrażenia są takie same. To dostatecznie przerażające

W najnowszym sezonie serialu w rolach głównych powrócą Cillian Murphy, Helen McCrory, Paul Anderson, Finn Cole oraz Sophie Rundle. W obsadzie pojawią się również nowe twarze m.in.: Sam Claflin, Brian Gleeson, Neil Maskell, Anya Taylor-Joy i Kate Dickie.

Peaky Blinders zadebiutuję już 4 października na platformie Netflix.

Źródło: Netflix / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Miłośnik piłki nożnej, kibic FC Barcelony i Roberta Kubicy, entuzjasta kina, seriali oraz gier komputerowych.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?