Advertisement

Polka w roli Ciri to już nie plotka? Odbyły się castingi w Warszawie

Odpowiedzialna za casting do Wiedźmina Sophie Holland zamieściła na Twitterze wpis, w którym ujawniła, że w Warszawie odbyły się przesłuchania do serialu platformy Netflix.

Niedawne plotki o roli Ciri rozgrzały fanów Wiedźmina do czerwoności. Największym katalizatorem komentarzy były cztery litery: BAME. Niefortunnie użyty akronim sugerował, że do roli Lwiątka z Cintry nie jest poszukiwana osoba o białym kolorze skóry, a prawdopodobnie jego celem było wykluczenie jedynie białych Brytyjczyków, a nie np. polskiej społeczności zamieszkującej Wyspy. Domysły te wzmocniła plotka, która pojawiła się w serwisie Reddit kilka dni później. Według niej do roli Ciri poszukiwano aktorki polskiego pochodzenia, a jeden z użytkowników serwisu pochwalił się, że jego polska koleżanka bierze udział w castingu i zamieścił tekst z przesłuchania.

Zobacz również: ANKIETA: Czy Ciri w serialu Wiedźmin musi być biała?

Potwierdzeniem najnowszej plotki wydaje się być wpis zajmującej się castingiem Sophie Holland, która napisała na Twitterze, że była w Warszawie, a tweeta opatrzyła niepozostawiającymi wątpliwości tagami  TeamWitcher, casting i auditions (pl. przesłuchania).

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Głównym bohaterem jest łowca potworów wiedźmin Geralt, a wcieli się w niego Henry Cavill. Oficjalny opis serialu brzmi następująco: „Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.”

Zobacz również: Hollywoodzki remake Jacka Stronga nie powstanie w Polsce?

Producentami wykonawczymi serialu są Lauren Schmidt Hissrich, Sean Daniel, Alik Sakharov, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko.  Za reżyserię poszczególnych odcinków będą odpowiadać: Alik Sakharov, Alex Garcia Lopez i Charlotte Brandstrom. Andrzej Sapkowski, twórca książek i postaci Białego Wilka, pełni rolę konsultanta kreatywnego.

Zdjęcia do serialu Wiedźmin mają rozpocząć się w drugiej połowie października i potrwają do końca maja. Pierwszy sezon liczyć będzie osiem odcinków i zadebiutuje na Netfliksie w 2019 roku.

Źródo: twitter.com/sophhollandcast / ilustracja wprowadzenia: kadr z trailera Gwent (youtube.com)

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?