Polska firma zrobi efekty specjalne do Wiedźmina od Netflixa!

Prace na planie Wiedźmina od Netflixa zakończyły się już w maju tego roku a teraz serial czeka postprodukcja. Za efekty specjalne odpowie polska firma – Platige Image.

Karol Żbikowski – prezes firmy, poinformował w wywiadzie dla money.pl, że Platige Image stworzy efekty specjalne do serialu o przygodach Geralta. Dodał też, że praca z Netflixem to krok milowy dla studia oraz duże wyzwanie:

Jeżeli chodzi o „Wiedźmina” to dla nas bardzo ważny projekt, wręcz przełomowy. Chodzi o współpracę z jednym z wiodących w tej chwili producentów filmów na świecie. Stajemy się oficjalnym dostawcą Netfliksa. Produkujemy część efektów specjalnych do serialu, a także pełnimy rolę tzw. executive producera w osobie Tomasza Bagińskiego i Jarosława Sawki.

Podczas wywiadu, prezes Platige Image opowiedział również o innych działaniach firmy. Wspomniał między innymi o pracy przy Wonder Woman oraz projektach dla Electronic Arts i Ubisoftu – jednych z największych światowych wydawców gier.

Zobacz również: Wiedźmin – poznamy młodego Geralta?!

Przypominamy, że nie jest to pierwsza współpraca pomiędzy Platige Image a Netflix. Polska firma miała swój udział przy stworzeniu jednego z odcinków cyklu Miłość, śmierć i roboty. Ponadto studio jest autorem trailerów do gier z serii Wiedźmin, Metro Exodus oraz God of War. Zaangażowane było też w powstanie Kingsglaive: Final Fantasy XV.

Źródło: money.pl/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Pasjonat nowych technologii, gadżeciarz, maniak seriali i fan Marvela oraz Star Wars. Bez słuchawek nigdzie się nie ruszam. Cenię dobre RPG-i i gry akcji.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?