Powstanie animowany Star Trek od Nickelodeon!

Na oficjalnej stronie poświęconej uniwersum Star Trek pojawiła się informacja o pracach nad animowaną produkcją realizowaną przez Dana i Kevina Hagemanów (Scary Stories To Tell in the Dark).

Seria byłaby projektem opartym na animacji komputerowej i opowiadałby historię zbuntowanych nastolatków, którzy odkrywają stary okręt Floty Gwiezdnej. Postanawiają go uruchomić, by wyruszyć w podróż celem odnalezienia własnego powołania i ocalenia galaktyki. Całość zostanie wyprodukowana przez studia Eye Animation Productions należące do CBS, a także Secret Hideout i Roddenberry Entertainment, a jego producentami wykonawczymi będą m.in.: Alex Kurtzman, Heather Kadin, Rod Roddenberry, Trevor Roth i Katie Krentz.

Twórcy serii w specjalnym oświadczeniu wypowiedzieli się także na temat swoich odczuć:

Star Trek, Nickelodeon oraz animacje są ostatnimi czasy powiązane z bardzo ambitnymi przedsięwzięciami. Jesteśmy niezwykle podekscytowani.

Wtórował im producent wykonawczy serii oraz współtwórca m.in. Star Trek Discovery Alex Kurtzman;

Misją Star Trek jest inspirowanie pokoleń marzycieli, aby budowali lepszą przyszłość. Dan i Kevin przygotowali opowieść, która oddaje hołd duchowi odkrywcy w sposób dotychczas nie realizowany. Tymczasem ekipa z Nickelodeon wręcz powaliła nas swoim entuzjazmem do pokazania uniwersum młodszym odbiorcom na całym świecie.

Zobacz również: Star Trek: Discovery ze zdjęciami z pierwszego epizodu 2. sezonu

Co ciekawe, w latach 1973-1974 wyemitowano łącznie 22 odcinki Star Trek: Serii animowanej. Do projektu zaangażowano wówczas aktorów wcielających się w swoje postacie z filmów i seriali z uniwersum. Była to kontynuacja serialu Star Trek: Seria oryginalna. Tak oto wyglądała reklama tej produkcji przez Nickelodeon:

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: CBS

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?