Powstanie serialowy Ostatni Mohikanin! Twórcy Detektywa i Watchmen za sterami!

XIX-wieczna powieść Jamesa Fenimore’a Coopera nadal cieszy się sporym powodzeniem wśród filmowców. Tym razem Ostatni Mohikanin ma być telewizyjnym hitem.

Współscenarzystą produkcji jest nie kto inny, jak Cary Joji Fukanaga, który był również jednym z twórców Detektywa, pod jego batutą powstaje także kolejny film o przygodach Jamesa Bonda. Reżyserią zaś zajmie się Nicole Cassell, która zajmowała się w przeszłości takimi projektami, jak Vinyl czy Westworld, pracuje również nad serialową wersją Watchmen.

Ostatni Mohikanin

kadr z filmu Ostatni Mohikanin

Zobacz również: Tomb Raider-Alicia Vikander powróci jako Lara Croft w kontynuacji!

Ostatni Mohikanin był adaptowany wielokrotnie. Historia Sokolego Oka, białego Indianina wplątanego w wojnę angielsko-francuską po raz pierwszy była do zobaczenia już w 1911 roku. Później powstał nawet serial animowany, jednak najbardziej rozpoznawalną wersją jest oczywiście kinowy hit Michaela Manna z 1992 roku, gdzie główną rolę zagrał genialny Daniel Da-Lewis.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?