Powstanie trzecia produkcja telewizyjna z uniwersum Gwiezdnych wojen?

Według redaktorów portalu FanthaTracks, Lucasfilm przygotowuje trzeci serial telewizyjny z uniwersum Gwiezdnych wojen po The Mandalorian i niezatytułowanej produkcji o Cassianie Andorze.

Najprawdopodobniej nowa seria z uniwersum Gwiezdnych wojen, według doniesień portalu przygotowywana w Pinewood Studios pod nazwą SERIES III PRODUCTIONS (UK) LIMITED, ma pojawić się na platformie Disney+. Co więcej, kryptonim tej produkcji miał być zarejestrowany 12 października zeszłego roku w publicznym rejestrze przedsiębiorstw brytyjskich. Serial miałby dotyczyć Obi-Wana Kenobiego i składać się z sześciu odcinków. Pogłoski te nie zostały jeszcze potwierdzone, bądź zdementowane przez Lucasfilm czy Disney. FanthaTracks ujawniło także zarejestrowanie nazwy E&E INDUSTRIES (UK) LIMITED, która ma być kryptonimem produkcyjnym dla pierwszej części trylogii Riana Johnsona.

Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi

Kadr z „Zemsty Sithów”; źródło: Materiały prasowe

Zobacz również: The Mandalorian – Ludwig Göransson napisze muzykę do serialu!

Akcja nadchodzącego serialu The Mandalorian ma rozgrywać się po wydarzeniach przedstawionych w Powrocie Jedi. Protagonistą będzie samotny rewolwerowiec i jeden z Mandalorian, czyli rasy słynnych najemników i łowców nagród. Najbardziej znani są ze swoich  charakterystycznych zbroi – takich, jakie nosili m.in. Boba i Jango Fett.

W obsadzie znaleźli się m.in. Pedro Pascal, Werner Herzog, Nick Nolte, Giancarlo Esposito oraz Gina Carano. Za całość odpowiada Jon Favreau. Serial ma trafić na powstającą właśnie platformę Disneya.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?