Premiera trzeciego sezonu serialu Poldark – Wichry losu na kanale Epic Drama

8 kwietnia kanał Epic Drama przedstawi pierwszy odcinek trzeciego sezonu serialu “Poldark – Wichry losu”. Premierowe odsłony popularnej serii kostiumowej emitowane będą na antenie stacji od poniedziałku do piątku o godzinie 21:00.

 Aidan Turner i Eleanor Tomlinson powracają jako Ross Poldark i Demelza w filmowej adaptacji bestsellerowej powieści Winstona Grahama. Zrealizowany z rozmachem spektakl przenosi nas na powrót do XVIII-wiecznej Kornwalii. Jest rok 1794 i Ross musi stawić czoło nowym wyzwaniom, namiętnościom i konfliktom. Historyczne tło wydarzeń stanowi czas, gdy wydarzenia we Francji rzucają cień na codzienne życie w Kornwalii, a wojna i rewolucja coraz bardziej zagrażają Wielkiej Brytanii.

Poldark

Fot. Materiały prasowe

W gwiazdorskiej obsadzie filmu pojawią się nowe postacie, w tym trzech niezwykle utalentowanych młodych aktorów. Harry Richardson i Tom York zagrali braci Demelzy, Drake’a i Sama, a Ellise Chappell wcieliła się w postać Morwenny, kuzynki Elizabeth. W kolejnej części sagi stają się oni kluczowymi bohaterami.

Cieszymy się, że możemy rozpocząć trzecią serię z fantastyczną gamą nowych postaci i opowieścią pełną konfliktów, waśni, pasji i dramatu. Ross jest starszy, ale niekoniecznie bardziej rozsądny, a jego lekkomyślność czasami wiele kosztuje jego samego i bliskie mu osoby. Ta historia jest jak przejażdżka kolejką górską i na pewno żadnego widza nie pozostawi obojętnym – mówi scenarzystka i producent wykonawczy serialu, Debbie Horsfield.

Winston Graham napisał łącznie 12 części sagi, zaczynając w 1945 roku od tomu zatytułowanego „Ross Poldark”. Akcja tej jednej z najlepiej sprzedających się na świecie powieści rozgrywa się w Kornwalii, gdzie autor spędził większość swojego życia. Na potrzeby ekranu cykl został zaadaptowany przez Debbie Horsfield, a produkcji podjęli się Roopesh Parekh i Michael Ray. Obraz został wyreżyserowany został przez Josha Agnew („Pan Selfridge”, „Jekyll and Hyde”) i Stephena Woolfendena (drugi reżyser na planie filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”).

Rok 1794: wojna i rewolucja we Francji zagrażają Wielkiej Brytanii. W Kornwalii George Warleggan rozbudowuje swoje imperium i stara się zniszczyć Poldarków. Elizabeth zaczyna nowe życie jako jego żona, odrzucając jednocześnie całą swoją przeszłość z Rossem. Skrywa ona jednak tajemnicę, która może zagrozić wygodnemu życiu, jakie zapewniła sobie i swojemu synowi. Ross i Demelza starają się nie wchodzić w konflikty i unikać George’a, naprawiając łączące ich relacje. Kruchy rozejm zostaje jednak naruszony przez przyjazd braci Demelzy. Ross musi zadać sobie pytanie, jak długo będzie pozwalał na wzrost znaczenia i pozycji George’a. Tymczasem we Francji przyjaciel Rossa Dwight trafia do niewoli. Czy w obliczu problemów w domu i za granicą Ross podejmie wyzwanie i zaryzykuje utratę wszystkiego, co dla niego ważne?

Poldark

Fot. Materiały prasowe

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?