Producenci Midsommar stworzą serialowe Ziemiomorze!

Znakomita wiadomość dla fanów prozy Ursuli K. Le Guin. Choć z początku była mowa o filmach, zamiast tego powstanie seria telewizyjnych produkcji.

Ziemiomorze nie miało dotąd szczęścia do ekranowego ujęcia, a kolejne produkcje – na czele z miniserialem z 2004 roku – były zazwyczaj krytykowane przez samą autorkę za niezrozumienie materiału źródłowego. Jednak przez śmiercią Le Guin miała kontakt z Jennifer Fox, producentką Velvet Buzzsaw, która ostatecznie podpisała kontrakt na adaptację z synem pisarki. Serial zostanie wyprodukowany przez studio A24, które ostatnio mogło się cieszyć z sukcesu Midsommar. W biały dzień. Nie ma jeszcze informacji, kiedy może dojść do premiery.

Ziemiomorze

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Will Poulter w jednej z głównych ról w serialowym Władcy Pierścieni!

Ziemiomorze Ursuli K. Le Guin to jeden z najznakomitszych cykli literatury fantasy, porównywany z dziełami J.R.R. Tolkiena czy C.S. Lewisa. Opisuje malowniczy świat pełen wysp, smoków i tajemnic, w którym najważniejsza jest równowaga między tworzącymi go siłami. Głównym bohaterem serii jest czarnoksiężnik Ged; poszczególne części opowiadają jego losy – od najmłodszych lat i pierwszych kroków stawianych w świecie magii, aż po czasy gdy zaczęła się ona stawać niebezpiecznym narzędziem w rękach zła.
Ged, którego Ziemiomorze na zawsze zapamięta jako Krogulca, zostaje wysłany na wyspę Roke, aby tam zgłębiać czarnoksięską sztukę. Jest obdarzony niezwykłymi magicznymi zdolnościami, więc po latach nauki zostaje Arcymagiem, który będzie musiał pomóc Najwyższej Kapłance Archipelagu – Tenar – uciec z labiryntu ciemności.

Niestety, wraz z upływem lat równowaga Ziemiomorza zacznie się chwiać coraz bardziej, a prawdziwa magia i pradawne zwyczaje coraz częściej wykorzystywane będą przez mroczne siły zła i śmierci…

Źródło: Collider / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?