Producent Jacka Ryana za kamerą odcinków telewizyjnej adaptacji powieści Stephena Kinga!

Portal Deadline donosi, że Andrew Bernstein (producent wykonawczy m.in. Jacka Ryana) zajmie się wyreżyserowaniem odcinków serialu The Outsider opartego na powieści Stephena Kinga. Ponadto, będzie on również producentem wykonawczym projektu realizowanego dla HBO.

W obsadzie serialu opartego na książce Outsider Stephena Kinga znajdą się m.in.:  Ben Mendelsohn, Cynthia Erivo (Źle się dzieje w El Royale), Bill Camp (The Looming Tower), Mare Winningham (George Wallace), Paddy Considine (The Ferryman), Julianne Nicholson (Prawo i porządek: Prawdziwa zbrodnia – Mord Menendezów), Yul Vázquez (I Am the Night), Jeremy Bobb (The Knick) i Marc Menchaca (Ozark). Ben Mendelsohn będzie producentem widowiska razem z Jasonem Batemanem (Ozark). Co więcej, Bateman wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki, a Richard Price (Długa noc) napisze scenariusz całej serii. Data premiery nie została jeszcze podana.

Zobacz również: Smętarz dla zwierzaków – przerażający plakat zdradzający ważną zmianę w fabule znanej opowieści!

Opis książki Outsider (Wydawnictwo Prószyński i S-ka): Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.

W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. To Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna Maitland kiedyś trenował, nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Maitland ma wprawdzie alibi, ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce zdobywają kolejny niezbity dowód: ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.

Kiedy w toku śledztwa zaczynają wychodzić na jaw przerażające szczegóły, porywająca opowieść Kinga wchodzi na wyższe obroty, napięcie narasta, aż staje się niemal nie do zniesienia. Terry Maitland na pozór jest miłym człowiekiem, ale czy ma drugie oblicze? Odpowiedź szokuje – tak jak szokować potrafi tylko Stephen King.

Outsider Stephena Kinga

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?