Ratched – pierwsze zdjęcia i data premiery prequela Lotu nad kukułczym gniazdem

Otrzymaliśmy pierwsze materiały związane filmie opowiadającym historię pielęgniarki z Lotu nad kukułczym gniazdem.

Poza pierwszymi zdjęciami – na których pojawiają się m.in. Sarah Paulson, Cynthia Nixon i Sharon Stone – wiemy już, że Ratched pojawi się na Netfliksie 18 września. Zamówiono dwa sezony liczące łącznie 18 odcinków.

Zobacz również: Trwa nabór filmów na 6. Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival

Ratched to trzymający w napięciu serial Ryana Murphy’ego i Iana Brennana o historii pielęgniarki Mildred Ratched. W 1947 r. Mildred przyjeżdża do Północnej Kaliforni szukając zatrudnienia w szpitalu psychiatrycznym, w którym zaczęto prowadzić niepokojące eksperymenty na ludzkich umysłach. Kobieta rozpoczyna swoją przygodę jako oddana swoim obowiązkom pielęgniarka. Jednak w miarę infiltracji systemu opieki zdrowia i jego pracowników, u Mildred uzewnętrznia się od dawna tląca się w niej ciemność, ujawniająca, że człowiek nie rodzi się potworem, a staje się nim.

Źródło i ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?