Roadkill – Hugh Laurie w nowym thrillerze politycznym od BBC

Aktor znany z Dr. House’a i Nocnego recepcjonisty zagra brytyjskiego polityka w Roadkill. Będzie to podzielony na cztery odcinki thriller emitowany przez BBC One.

W Roadkill aktor wcieli się w postać Petera Laurence’a, ambitnego i charyzmatycznego polityka. Jego starania o niezależną pozycję spotykają się jednak z coraz ostrzejszymi atakami konkurentów. Życie bohatera coraz bardziej się komplikuje. Z czasem musi on balansować na cienkiej linii pomiędzy zaangażowaniem w życie prywatne i zawodowe. Inni polityczni gracze nie będą tego jednak ułatwiać i postarają się, by Laurence nie odniósł wymarzonego sukcesu.

fot. kadr z serialu Nocny recepcjonista

Zobacz również: Powstaje serial o oddziale SAS od twórcy Peaky Blinders

Roadkill dla BBC One zamówił Piers Wenger. Za reżyserię odpowie Michael Keillor, który specjalizuje się właśnie w  tworzeniu serialów. Odpowiada za takie tytuły jak Line of Duty, czy Cormoran Strike. Scenariuszem zajmie się za to David Hare, który miał już okazję współpracować z Hugh Lauriem i dobrze wspomina ten epizod kariery.

Pierwszy raz z Hugh Lauriem pracowałem w 1987 roku, gdy zaczynał swoją przemianę z komika w świetnego aktora dramatycznego. Nie mogę się doczekać by zobaczyć jak wcieli się w polityka konserwatystów w Roadkill.

Nie znamy na razie daty premiery nowego serialu.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: fot. Des Willie

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?