Rojst – świetna czołówka serialu przygotowana przez Platige Image

Showmax Polska zaprezentował w serwisie Youtube czołówkę autorskiego serialu Rojst. Do jej realizacji wykorzystano fotogrametrię – technikę polegającą na szczegółowym odwzorowaniu obiektów i scenografii z planu w grafice 3D. Całość wygląda na światowym poziomie.

Czołówka serialu Rojst to efekt współpracy reżysera Sebastiana Pańczyka z artystami z Platige Image oraz domem produkcyjnym Dobro. CG Supervisorem projektu był Marek Gajowski (Platige Image), a funkcję postproducentki pełniła Marta Pohl (Platige Image). Zdjęcia wykonała Marta Pruska.

Akcja serialu toczy się w latach 80. w południowo-zachodniej Polsce. Fabuła toczy się wokół dziennikarskiego śledztwa prowadzonego po samobójstwie pary nastolatków oraz po brutalnym, podwójnym morderstwie.

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka – 1. sezon serialu Rojst!

Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek. W głównych rolach pojawi duet Dawid Ogrodnik-Andrzej Seweryn. W serialu zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki. Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr (Jesteś BogiemRewersSala samobójców). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym – Krzysztof Rak.

Pierwszy odcinek serialu zadebiutował 19 sierpnia na Showmax.com.

Źródło: Platige Image / ilustracja wprowadzenia: kadr z youtube [Rojst – czołówka serialu]

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?