Rozbite marzenia. 1918-1939 – międzynarodowy serial z Michaliną Olszańską od stycznia w TVP2

Rozbite marzenia. 1918-1939 to historia odradzającej się po I Wojnie Światowej Europy, widziana z perspektywy autentycznych postaci. W produkcję zaangażowało się kilkanaście europejskich telewizji publicznych, w tym Telewizja Polska. W rolę Poli Negri wcieliła się Michalina Olszańska, a jej matkę zagrała Małgorzata Zajączkowska.

Rozbite marzenia(…) to fabularyzowany serial dokumentalny, który jest portretem dramatycznych zdarzeń lat dwudziestych i trzydziestych oraz przedstawi historię niezwykłych mężczyzn i kobiet z Francji, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwecji i Polski, którzy starają się odnaleźć w nowej, powojennej Europie. Klimat tamtych czasów poznamy m.in. dzięki zapisanym w dziennikach wspomnieniom oraz fragmentom listów, telegramów oraz artykułów prasowych z epoki. Sceny fabularne osadzone są w kontekście wydarzeń historycznych i zostały wzbogacone unikatowymi materiałami archiwalnymi. Serial przedstawia losy bohaterów, którzy poprzez swoje wybory i przekonania zostają wciągnięci w konflikt dwóch najgroźniejszych XX-wiecznych ideologii: komunizmu i faszyzmu.

Pola Negri (Michalina Olszańska) I ja (Eleonora Chałupiec) Pozdrawiamy z planu z Luksemburga. Zdjęcie niepoprawne, bo rzecz o bohemie 🙂

Opublikowany przez Małgorzata Zajączkowska Czwartek, 27 kwietnia 2017

Zobacz również: Przegląd polskich seriali. Co pojawi się w najbliższych miesiącach?

W środę 2 stycznia wieczorem TVP1 przypomni film w reżyserii Mariusza Kotowskiego Pola Negri – Życie gwiazdy. Barwny, pełen archiwalnych fotografii i nagrań dokument o Poli Negri – gwieździe ery kina niemego i jednej z głównych bohaterek serialu TVP2 Rozbite marzenia.

Serial liczyć będzie 8 odcinków. Premiera już 7 stycznia o 21:55 w TVP2.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?