Sandman – wiemy, kto będzie jednym z reżyserów serialu Netfliksa?

Adaptacja wybitnego komiksu Neila Gaimana będzie dalej kręcona w październiku, tymczasem zaś pojawiły się nowe doniesienia związane z twórcami.

Sandman może mieć wśród jednego z reżyserów kogoś naprawdę znaczącego. Chodzi o Toby’ego Hayesa, reżysera odcinków m.in. Czarnego lustra, Sherlocka Doktora Who czy USS Calistera. Póki co nie jest to oficjalna informacja od Netfliksa, ale z pewnością właśnie takiego pokroju fachowców platforma szuka do projektu.

Sandman

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Diabeł wcielony – Pattison, Holland i inni na zdjęciach nowego filmu Netfliksa

Sandman, który został wydany nakładem DC Comics’ Vertigo, doczekał się aż 75 tomów. Pierwszy z nich pojawił się już w 1989 roku. Epizodyczna antologia Gaimana koncentrowała się na alegorycznym bohaterze, którym był Sen. W papierowym pierwowzorze pojawili się również bracia i siostry wspomnianej postaci, znani jako Nieskończoność (Śmierć, Pragnienie, Rozpacz, Delirium, Zniszczenie i Przeznaczenie). Seria ta zyskała wiele nagród, w tym World Fantasy Award, po raz pierwszy przyznaną powieści graficznej.

Jak wcześniej informował na Reddicie Neil Gaiman, serialowy Sandman nawiązywać będzie co najmniej do większej części historii związanych z władcą snów. A to doprawdy przeogromny zbiór historii, które mają miejsce w różnych czasach i miejscach, tworząc jednocześnie spójną całość, jak i składając się w głównej mierze z samodzielnych historii.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?