Advertisement

Scenariusz finału 1. sezonu Wiedźmina gotowy! Showrunnerka wraca na Twittera!

Po niedawnych kontrowersjach i niemałej fali hejtu związanego z potencjalnym zaangażowaniem aktorki z mniejszości etnicznej do roli Ciri, Lauren S. Hissrich po dwutygodniowej przerwie postanowiła wrócić na Twittera z dobrymi wiadomościami!

Jak głosi najnowszy post twórczyni serialowego Wiedźmina, scenariusz finałowego odcinka pierwszego sezonu długo wyczekiwanego przez nas serialu jest już gotowy. W niedługim zapewne czasie możemy zatem poznać kolejne decyzje castingowe. Na to przynajmniej liczymy.

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Głównym bohaterem jest łowca potworów wiedźmin Geralt, a wcieli się w niego Henry Cavill. Oficjalny opis serialu brzmi następująco: „Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.”

Zobacz również: Powstała petycja w sprawie castingu i domniemanego koloru skóry Ciri w serialu Wiedźmin

Producentami wykonawczymi serialu są Lauren Schmidt Hissrich, Sean Daniel, Alik Sakharov, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko.  Za reżyserię poszczególnych odcinków będą odpowiadać: Alik Sakharov (Gra o Tron, Marco Polo), Alex Garcia Lopez (Luke Cage, Daredevil) i Charlotte Brandstrom (Outlander). Andrzej Sapkowski, twórca książek i postaci Białego Wilka, pełni rolę konsultanta kreatywnego.

Pierwszy sezon liczyć będzie osiem odcinków i zadebiutuje na Netfliksie w 2019 roku.

Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?