Scenarzysta Mad Men zajmie się Hawkeyem na Disney+

Do premiery Hawkeye’a jeszcze dwa lata, ale dostajemy już kolejne informacje na jego temat. Scenariuszem nadchodzącego serialu zajmie się Jonathan Igla, znany z Mad Men.

Hawkeye to jeden z pierwszych seriali MCU zapowiedzianych na imprezie Comic Con. Jego premiera jest jednak dość odległa, ponieważ pojawi się dopiero w 2021 roku. W związku z tym nie znamy jeszcze obsady, ani szerszej grupy twórców. Do tej pory jedynym nazwiskiem powiązanym z projektem był Jeremy Renner, grający tytułowego bohatera. Teraz poznaliśmy jednak osobę, która zajmie się scenariuszem serialu i jest nim Jonathan Igla. Twórca ten, głównie powiązany z Mad Men, ma też doświadczenie w innych seriach. Zajął się między innymi kilkoma odcinkami Zagrywki od FOX i Shut Eye od Hulu. Teraz będzie mógł dodać do swojego portfolio nowy, popularny tytuł.  Będzie zresztą nie tylko scenarzystą, ale także producentem wykonawczym.

Fot. kadr z filmu Avengers: Koniec gry

Fot. kadr z filmu Avengers: Koniec gry

Zobacz również: Scenarzyści Avengers: Koniec gry wyjaśniają dlaczego nie dali więcej czasu Kapitan Marvel

Hawkeye to serial, w którym ponownie zobaczymy Clinta Bartona. Tym razem towarzyszyć mu będzie jednak Kate Bishop, która może stać się następczynią jednego z pierwszych członków Avengers. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących fabuły, lecz pojawiają się spekulacje dotyczące źródła inspiracji dla serialu. Według wielu osób ma on oprzeć się na serii komiksów Hawkeye od Matta Fractiona, która to zdobyła wiele nagród i odnowiła popularność bohatera w komiksach Marvela. Nawet logo serialu jest identyczne z logiem komiksu, więc wydaje się to dosyć prawdopodobne. Premiera produkcji przewidziana jest na jesień 2021 roku.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Avengers

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?