Serial Moscow Noir z Karoliną Gruszką od stycznia w Canal+

W styczniu na antenie CANAL+ swą premierę będzie miał serial Moscow Noir. Będzie to międzynarodowa serialowa koprodukcja CANAL+ opowiadająca o egzotycznym świecie postsowieckiej finansjery. Gwiazdą thrillera jest polska aktorka Karolina Gruszka.

Moscow Noir to serial stworzony na podstawie inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami trylogii Mroczna Moskwa autorstwa szwedzkiego duetu Camilli Grebe i Paula Leandera-Engströma Akcja produkcji rozgrywa w latach 90. ubiegłego stulecia w Moskwie, gdzie prawo i sprawiedliwość wciąż należą do szczytnych idei niechętnie wcielanych w życie. Jedyne, co naprawdę się liczy, to pieniądze. Przestępczy półświatek upatruje w panującym chaosie swoją szansę i z agresywną konsekwencją wprowadza w życie mieszkańców Moskwy symboliczną zasadę kapitalizmu – zabijaj lub sam zgiń.

Zobacz również: Wywiad z Karoliną Gruszką – gwiazdą filmu o Marii Skłodowskiej-Curie

W świecie wilków w owczej skórze z koniunktury korzystają również obcokrajowcy – w tym pochodzący ze Szwecji bakier inwestycyjny Tom Blixen (w tej roli znany m.in. z serialu Most nad Sundem Adam Pålsson). Aby poprawić swoje notowania w firmie, miesza się w podejrzane interesy, a co za tym idzie – konszachty z milionerami, politykami, oligarchami i prywatnymi armiami. Wrogowie mnożą się niczym kolejne laleczki ukryte w matrioszce. Aby przetrwać, Tom musi polegać na swej pomysłowości i nadzwyczaj rozwiniętej umiejętności dostosowywania się do zmiennych warunków. Zagrożenie stanowią nie tylko jego konkurenci, ale również prawda o błędach przeszłości.

Moscow Noir serial 2019

fot. Canal+

Serial nagrywany był na Litwie, a także w Szwecji, Rosji i Finlandii. Bohaterowie rozmawiają ze sobą po angielsku, szwedzku i rosyjsku. Za kamerą stanął Mikael Håfström, jeden z reżyserów wspaniale przyjętego serialu Netflixa Bloodline oraz twórca nominowanego do Oscara filmu Zło. Jedną z najważniejszych ról odgrywa polska aktorka Karolina Gruszka, która często pojawia się w zagranicznych produkcjach – ostatnio wzięła udział w dwóch rosyjskich serialach, Optimisty i Pauk.

Zobacz również: Mały Zgon – Juliusz Machulski tworzy serial kryminalno-komediowy dla Canal+

Premierowe odcinki serialu można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX. Odcinki 1-2 dostępne będą od środy 9 stycznia, kolejne w każdą środę, przed niedzielną emisją linearną.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: fot. Canal+/kadr z serialu Moscow Noir

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?