Serialowa petarda. HBO prezentuje zwiastun Ślepnąc od świateł!

Ślepnąc od świateł, to zapowiadany od dłuższego czasu nowy polski serial HBO Europe. Ośmioodcinkowa opowieść o siedmiu dniach z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów, powstała na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka. HBO zaprezentowało pierwszy zwiastun serialu.

Opis serialu (HBO): Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem, lubi mieć wszystko pod kontrolą. Jego klientela to pełen przekrój społeczny – politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska). Kuba jest zmęczony swoim życiem – chciałby od niego uciec, kupuje więc dwa bilety w jedną stronę. Wylot za tydzień, do Argentyny. W tym samym momencie z więzienia wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?
Zobacz również: Klatka ze Stramowskim i Warnke dalej powstaje. W 2019 roku będą dwa filmy o MMA?
Całość serialu wyreżyserował Krzysztof Skonieczny. Scenariusz jest wspólnym dziełem reżysera oraz autora powieści Jakuba Żulczyka. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, operatorem zdjęć Michał Englert. W roli głównej zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego, towarzyszą mu: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W pozostałych rolach pojawią się Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

Premiera jesienią 2018 roku na HBO i HBO GO.

Źródło: HBO / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna Ślepnąc od świateł/youtube.com

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?