the old guard background Advertisement

Simpsonowie w przyszłym roku w oryginalnym formacie na Disney Plus

Jedna z pierwszych kontrowersji na najnowszej platformie Disneya jest dość nietypowa. Otóż jedna z najpopularniejszych animacji w historii telewizji została wyemitowana w formacie 16:9, zamiast 4:3. Spowodowało to m.in. wiele problemów z czytelnością i zepsuło kilka zabawnych momentów.

Disney postanowiło możliwie najszybciej przeprosić. Co więcej, obiecuje, że Simpsonowie w przyszłości pojawią się w pożądanej wersji.

Na otwarcie zaprezentowaliśmy Simpsonów w formacie 16:9 w celu zagwarantowania jakości i spójności wszystkich 30 sezonów. Z czasem Disney+ wzbogaci się o nowe funkcje i dodatkowe opcje oglądania. Częścią tego będzie udostępnienie pierwszych 19 sezonów (oraz niektórych epizodów z 20. sezonu) w oryginalnym formacie 4:3 już na początku 2020 roku, by dać subskrybentom możliwość wyboru sposobu oglądania popularnego serialu – poinformowali przedstawiciele platformy w rozmowie z Los Angeles Times.

Jak widać, na samym starcie włodarze Disneya nie przewidzieli takiego przywiązania do macierzystego formatu. Z drugiej strony, lepiej dla widzów, żeby to były jedyne problemy nowego konkurenta platformy Netflix.

Kadr z filmu Simpsonowie: Wersja Kinowa

Zobacz również: Sin City otrzyma serialową adaptację

Simpsonowie to pozornie przeciętna, współczesna rodzina mieszkająca na przedmieściach amerykańskiego miasteczka Springfield. W jej skład wchodzą: – niezdarny Homer – pracuje w elektrowni atomowej jako kontroler bezpieczeństwa w sektorze 7G, gdzie przez większość czasu śpi. Poza pracą odwiedza Bar Moe’s, a w domu najczęściej śpi, je lub ogląda telewizję. – Marge – kochająca i troskliwa matka, starająca się utrzymać spokój w rodzinie, jest gospodynią domową, każdego dnia sprząta, gotuje, zajmuje się dziećmi. – nieznośny 10-latek Bart – najstarszy ze swojego rodzeństwa. Uczęszcza do czwartej klasy springfieldskiej podstawówki. Bart ma talent do ładowania się w kłopoty. Nie należy do szkolnych prymusów, ma duże problemy w nauce, chociaż jest on bez wątpienia bardzo inteligentny. Uwielbia dokuczać szkolnym kujonom i robić wszystko to, co choć trochę jest śmieszne… – bystra, filozofująca 8-latka Lisa – najmądrzejsza w rodzince. Jest uczennicą drugiej klasy podstawowej i to z bardzo dobrymi wynikami. – Maggie – najmłodsza i najnormalniejsza z rodzinki, nie robi prawie nic poza ssaniem smoczka.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Simpsonowie

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?