Star Wars: Underworld, czyli nigdy niezrealizowany aktorski serial Lucasa!

The Mandalorian jest pierwszą atorską produkcją telewizyjną z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Okazuje się jednak, że wcale nie musiało się tak stać.

George Lucas planował w swoim czasie stworzyć Star Wars: Underworld. Historia miałaby się rozgrywać pomiędzy Zemstą Sithów a Nową nadzieją. Tak jak w przypadku najnowszego hitu od Jona Favreau, miał odbywać się w przestępczym świecie, tylko na Coruscant. Poniższe 10-minutowe wideo to specjalny testowy materiał z 2010 roku.

Zobacz również: Najlepsze filmy przygodowe 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Lucas zapowiedział to skrzyżowanie Ataku klonów z Blade Runnerem jeszcze w 2005 roku, w 2011 zaś zdradził, że szykowane było aż 50 skryptów – zaangażowany był w to nawet Ronald D. Moore, scenarzysta Battlestar Galactica. Ostatecznie jednak twórca franczyzy poszukiwał sposobów na to, by wydać projekt za znacznie niższą cenę niż szacowano i ostatecznie nic z tego nie wyszło. Kto wie, gdyby za takie coś wziął się dziś – gdy telewizja jest znacznie bardziej sprawdzonym medium – zaryzykowałby nieco bardziej?

Źródło: cnet.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?