Stargirl – oto zwiastun nowego serialu CW!

Niedawno pojawił się teaser kolejnej produkcji CW oraz DC Universe – teraz możemy zobaczyć pierwszy oficjalny trailer.

Stargirl, jak jak już się spodziewaliśmy, szykuje się na pozycję, której zadaniem będzie przyciągnięcie nieco młodszej widowni. Poniższy materiał nie zawiera póki co zbyt obszernego materiału, z którym moglibyśmy się zapoznać, jednak warto zwrócić uwagę na efekty specjalne. Przynajmniej na pierwszy rzut oka wydaje się, że CGI będzie zdecydowanie bliższe kinowym produkcjom aniżeli seriale pokroju Arrow, The Flash, czy niedawna Batwoman. Zapowiada się na produkcję, która rzeczywiście może być przynajmniej godziwą reprezentacją gatunku. A póki co czekamy na jakieś kolejne materiały.

Stargirl, alter ego Courtney Whitmore, to postać z komiksów DC wymyślona przez Geoffa Johnsa i Lee Modera, która zadebiutowała w 1999 roku w zeszycie Stars and S.T.R.I.P.E. Serialowa wersja bohaterki opisywana jest jako miła, inteligentna i wysportowana uczennica liceum. Z pozoru wiedzie idealne życie, ale sprawy nabiorą ogromnego tempa, gdy matka wychodzi za mąż, a Courtney razem z nową rodziną przeprowadza się z Los Angeles do Blue Valley w stanie Nebraska.  Dziewczyna zmagać się będzie z problemami typowymi dla uczennicy adaptującej się w nowym środowisku i nowej rodzinie, ale, co oczywiste, również z przestępcami, gdy odkryje, że jej ojczym był kiedyś pomocnikiem superbohatera. Nastolatka „pożycza” jego ekwipunek i krok po kroku staje się inspiracją dla nowej generacji superbohaterów.

Zobacz również: Wonder Woman 1984 – poznaliśmy czas trwania pierwszej wersji filmu! Trzecia część i spin-off już w drodze!

Twórcami serialu są Greg Berlanti i Geoff Johns. U boku Brec Bassinger, która wcieli się w Stargirl, zobaczymy m.in. Amy Smart (matka bohaterki), Luke Wilson (ojczym bohaterki), Lou Ferrigno Jr., Trae Romano, Brian Stapf, Henry Thomas, Joy Osmanski czy Meg DeLacy.

Serial powstaje dla platformy streamingowej DC Universe. Pierwszy sezon Stargirl liczyć ma 13 odcinków, a jego premierę zaplanowano na początek 2020 roku.

Źródło: Youtube / ilustracja wprowadzenia: DC Universe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?