Stranger Things – 3. sezon ze sceną po napisach!

Uwaga: tekst zawiera spoilery związane z finałem 3. sezonu Stranger Things.

No i proszę, jak widać bracia Duffer i spółka pozazdrościli Marvelowi monopolu na sceny po napisach i postanowili zrobić własne.

A warto chwilę odczekać, bo w zasadzie ta dwuminutowa scenka zawiera prawdopodobnie jeden z głównych punktów zaczepienia kolejnej odsłony Stranger Things. Przenosi nas o dziwo do Kamczatki na terenie radzieckiej Rosji. W pewnym niezidentyfikowanym więzieniu strażnicy wyciągają siłą z celi nieznanego nam Rosjanina. Pomimo jego okrzyków, pakują go do innego, zakratowanego pomieszczenia. Po chwili z otwartego przez jednego ze strażników włazu wyłania się… Demogorgon. Co się dzieje dalej – nie trzeba raczej dopowiadać.

Co jest szczególnie ważne w tej scenie (poza oczywiście samym pojawieniem się Demogorgona)? Gdy strażnicy zmierzają do celi Rosjanina, pojawia się stwierdzenie „Amerykańca nie”, gdy z początku jeden z nich chcę otworzyć celę obok. Może to oznaczać, że Jim Hopper wcale nie zginął w finałowej potyczce z 3. sezonu, tylko – tak jak swojego czasu Eleven – zwyczajnie przeniósł się w inne miejsce, po czym został pojmany przez sowieckie siły. Tak czy inaczej, 4. sezon zapowiada się niezwykle ciekawie.

Stranger Things

kadr z serialu Stranger Things

Zobacz również: Stranger Things – pojawiły się pierwsze recenzje 3. sezonu!

Wydarzenia trzeciego sezonu rozgrywają się rok po akcji zakończonej w sezonie drugim. W obsadzie 3. sezonu zobaczymy po raz pierwszy Cary’ego Elwesa, Jake’a Buseya oraz Maye Thurman-Hawke, córkę znanej filmowej pary. Z poprzednich dwóch sezonów ponownie pojawią się Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp i Natalia Dyer. Premiera już 4 lipca.

Źródło: Netflix / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?