Straszne historie, które musisz usłyszeć! AudioBOOki na Halloween

Jeżeli lubisz historie z dreszczykiem, to tych tytułów nie możesz przegapić. Przedstawiamy TOP 5 seriali do słuchania, które nie pozwolą Ci się nudzić w jesienne wieczory.

Seriale audio to nowy trend na rynku audiobooków. Dzięki odcinkowej formie i wciągającej fabule idealnie wpisują się w miejski styl życia i coraz częściej towarzyszą nam w aucie, podczas treningu, w domu i w podróży. Seriale do słuchania mogą również stanowić alternatywną rozrywkę na jesienne i zimowe wieczory.
Poznajcie TOP 5 seriali do odsłuchania dla osób o naprawdę mocnych nerwach!
Przestraszenia

Fot. Storytel

Przestraszenia. Horror na faktach – Jerzy Stachowicz, Agnieszka Haska; czyta: Jakub Wieczorek (premiera: 5.10.2018)

Gatunek: literatura faktu 
Agnieszka Haska i Jerzy Stachowicz przedstawiają „Przestraszenia”, czyli historie tak przerażające, że nie mogą być prawdziwe. A jednak – opierają się wyłącznie na faktach! Autorzy odtwarzają najbardziej tajemnicze i niezwykłe historie, które do dziś mrożą krew w żyłach. Ten serial Storytel Original to 8 odcinków, w których usłyszysz m.in. o śpiączkowym zapaleniu mózgu, czyli najstraszniejszej chorobie i epidemii XX wieku czy o polskich domach, w których straszy. Co tydzień w piątek, na storytel.pl premiera nowego odcinka. Pozycja obowiązkowa na listopadowe weekendy.
Niebieski Księżyc

Fot. Storytel

Niebieski Księżyc – Maciej Sanik; czyta: Olga Bołądź i Mariusz Bonaszewski (premiera: 12.10.2018)

Gatunek: horror
Klimatyczny horror rozgrywający się w latach 50. zeszłego wieku w Kanadzie. Tamtego lata w północnych lasach wybuchł pożar, którego skutki widać było nawet w Europie, a księżyc przybrał niepokojąca błękitną barwę. Czy tak wielki kataklizm to tylko przypadek? Indianie od dawna mówili, że w lasach żyją istoty, których nie należy budzić. W podobnej scenerii pojawia się rodzina polskich imigrantów. Jan to skompromitowany w naukowym świecie botanik, jego żona Eliza, pianistka, wolałaby wrócić do Polski. Tymczasem najlepszy przyjaciel ich dziesięcioletniego syna ginie w przerażających okolicznościach, a to dopiero początek wydarzeń, które dotkną całe miasteczko, do którego przeprowadziła się rodzina Harnatów. Dziesięć odcinków trzymających w napięciu to kolejny powód do wsłuchania się w Storytel Original tej jesieni.
Godzina duchów

Fot. Storytel

Godzina duchów – Marta Guzowska; czyta: Edyta Olszówka (premiera: 17.10.2018)

Gatunek: kryminał

Marta Guzowska to jedno z najważniejszych nazwisk w polskim kryminale. Dla Storytel Original autorka przygotowała niezwykłą historię w 10 odcinkach, łączącą opowieść kryminalną z wątkami komediowymi. Zaczyna się jak w kawale: „Do salonu wróżki wchodzi rosyjski mafioso imieniem Boris…”. Gangster żąda od kobiety podszywającej się pod medium, aby odnalazła jego zaginioną córkę. We współczesnym Wiedniu mieszają się psychologia, archeologia i parapsychologia, które łączy jedno: okrutna zbrodnia. Napisany doskonałym stylem kryminał Marty Guzowskiej to historia, od której nie sposób się oderwać do samego końca – gdy wybije godzina duchów. W aplikacji dostępny jest już cały sezon serialu, dzięki czemu możesz dozować przyjemność lub skonsumować całą historię w jeden weekend.

Źródło: Informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: Storytel

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?