Szóstka – nowy serial wiosną w TVN. Ujawniono pełną obsadę!

Szóstka, nowa produkcja TVN, pojawi się na antenie już tej wiosny. Sześcioodcinkowy serial porusza trudny temat relacji rodzinnych i tego, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla naszych bliskich. Tłem historii są przygotowania do przeszczepu łańcuchowego, w którym mają wziąć udział główni bohaterowie.

– Szóstka opowiada o relacjach między bliskimi w sytuacji krytycznej. Każdy z bohaterów jest miotany wątpliwościami, bo tu nie ma łatwego rozwiązania. To serial o tym, co lubię najbardziej, czyli emocje w sytuacjach ekstremalnych. – mówi reżyser, Kinga Dębska (Moje córki krowy, Zabawa zabawa).

Zobacz również: Odwróceni – pierwsze zapowiedzi kontynuacji gangsterskiego serialu TVN

szóstka tvn 2019 serial

fot. Michał Stawowiak/TVN

Oficjalny opis brzmi następująco: Ojciec i córka, mąż i żona, chłopak i była dziewczyna – trzy nieznane sobie pary łączy program łańcuchowego przeszczepu nerki. Bohaterowie nie mogą być dawcami dla swoich bliskich, mają jednak możliwość, by oddać nerkę osobie niespokrewnionej, której bliski odda nerkę w zamian. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia transplantacji jest dobrowolna zgoda wszystkich zaangażowanych. Czy całej szóstce uda się wytrwać do zbiorowego zabiegu?

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: 1. sezon serialu Chyłka – Zaginięcie

W obsadzie znaleźli się: Gabriela Muskała, Grzegorz Damięcki, Mateusz Rusin, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Julia Wyszyńska, Sławomir Orzechowski, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Agnieszka Pilaszewska, Szymon Piotr Warszawski oraz Magda Biegańska. Autorami scenariusza są Marcin Godzic oraz Aneta Głowska. Za zdjęcia odpowiada Robert Halastra. Kierownikiem produkcji jest Bartosz Sitkiewicz.  Reżyserka serialu jak również współautorka scenariusza to wielokrotnie nagradzana Kinga Dębska. Producentką jest Krystyna Lasoń.

Premiera serialu Szóstka wiosną na antenie TVN.

Źródło: informacja prasowa TVN / ilustracja wprowadzenia: TVN

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?