Tajniki ewolucji slasherów – dwa odcinki serii Eli Roth: Historia horroru już dziś na AMC

Już dziś, tj. w czwartek 22 listopada o 22:00 i 23:00, kanał AMC Polska wyemituje dwa odcinki serii Eli Roth: Historia horroru.

W latach 80. slashery zawojowały branżę filmową, ale dominująca w nich przemoc, domniemana mizoginia oraz niekończące się kontynuacje niemalże zabiły gatunek. Przed ostatecznym wyginięciem uratowali je nadprzyrodzeni mordercy, tacy jak laleczka Chucky czy Freddy Krueger. W 1. odcinku poświęconym slasherom, Eli Roth podejmuje tematykę ewolucji gatunku z takimi gośćmi jak Stephen King, Jamie Lee Curtis, Quentin Tarantino i Rob Zombie.

Eli Roth

Fot. AMC

Zobacz również: Mordercza magia – Drummond Money-Coutts odtwarza śmiertelne sztuczki magiczne w nowym zwiastunie serialu!

Eli Roth: Historia horroru przedstawia mistrzów horroru – kultowe postaci oraz aktorów, których twórczość i dorobek wpisują się w definicję gatunku. Zaproszeni goście przedstawiają najważniejsze spośród tematów podejmowanych w ramach gatunku, opowiadają o swoich inspiracjach oraz trudnościach napotykanych zarówno w przeszłości, jak i współcześnie. Każdy z godzinnych odcinków zabierze widzów w mrożącą krew w żyłach podróż w głąb gatunku. Przekonamy się jak horror jako gatunek zmieniał się na przestrzeni lat, jaki miał wpływ na społeczeństwo oraz postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego wierni fani gatunku są uzależnieni od uczucia strachu. W serii zobaczymy wywiady z takimi sławami jak Stephen King, Quentin Tarantino, Jordan Peele, Jason Blum, Robert Englund, Linda Blair, Tippi Hedren, Rob Zombie, Haley Joel Osment, Jack Black, John Landis, Jamie Lee Curtis oraz wieloma innymi.

„AMC Visionaries” to seria dokumentalna, w której przełomowi artyści przedstawiają wcześniej nieopowiedzianą historię poszczególnych gatunków. Oprócz wyemitowanych już serii „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” oraz „James Cameron: historia science fiction”, stacja AMC wyemituje jeszcze „AMC Visionaries: Rap Yearbook”. Seria „ Eli Roth: Historia horroru” została wyprodukowana przez The Content Group’s Asylum Entertainment oraz Marwar Junction Productions. Producentami wykonawczymi są Eli Roth, Steven Michaels, Jonathan Koch, Joseph Freed, Allison Berkley i Kurt Sayenga.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: AMC

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?