Advertisement

The Boys – pierwsze zdjęcie z planu 2. sezonu

Pierwsza odsłona adaptacji komiksu Gartha Ennisa odniosła oszałamiający sukces, stając się jednym z najczęściej oglądalnych seriali swojej stacji. Amazon Prime Video nie miało zatem specjalnych oporów z zaklepaniem kontynuacji. A oto pierwsze zdjęcie z planu produkcji.

Możemy na nim zobaczyć showrunnera The Boys, czyli Erica Kripke, który stoi w otoczeniu czterech członków tytułowej ekipy –  czyli  Frenchiego (Tomer Capon),  The Female (Karen Fukuhara),  Hughiego (Jack Quaid) i oczywiście Mother’s Milk (Laz Alonso).

Fotka dość mocno sugeruje, że twórcy nie zmienią swoich metod i dalej serwować nam będą bezpretensjonalne show, które stanowi znakomitą alternatywę dla komiksu. Jak dotąd szło im to niemal bezbłędnie, potrafiąc balansować pomiędzy dotrzymaniem kroku poziomu satyry z powieści graficznej Ennisa a kilkoma własnymi konceptami. Możemy się zatem także spodziewać, że kolejny sezon przyniesie nam więcej rozdźwięków z materiałem bazowym. Sam scenarzysta tak wypowiada się o pracy nad nową serią:

Pracujemy jeszcze ciężej przy 2. sezonie. Nie chcemy, żeby był większy, tylko bardziej głęboki. Bardziej intensywny, napędzany przez ciekawe postacie. Moim jedynym celem jest sprawienie, by nowy sezon był lepszy od pierwszego.

Czy uda mu się dotrzymać tej obietnicy? Cóż, poprzeczka jest zawieszona dosyć wysoko, jednak Z pewnością wielu nie spodziewało się tak dobrego startu i zarazem znakomitego przyjęcia zarówno ze strony krytyków, jak i widzów. Kiedy możemy spodziewać się 2. sezonu? Można przypuszczać, że jakoś w przyszłym roku.

Zobacz również: Titans – tak będzie wyglądała Raven w 2. sezonie

Serial jest  adaptacją bardzo brutalnego komiksu autorstwa Gartha Ennisa (Preacher). Opowiada on o tytułowej grupie mścicieli zajmujących się monitorowaniem poczynań herosów w trykotach, którzy nie cofną się przed niczym, aby pokonać skorumpowanych i zdegenerowanych superbohaterów zwanych Siódemką. Seria znana jest z niezwykle dosadnej brutalności (nawet wybitne Watchmen Moore’a pod tym względem im ustępują) i demitologizacji superherosów. Serial Amazona miał swoją premierę 26 lipca.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu The Boys

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?